kontrola zarządcza a audyt wewnętrzny Artykuł skierowany do dyrektorów


kontrola zarządcza a audyt wewnętrzny. Artykuł skierowany do dyrektorów ekonomicznych. Artykuł prowadzony będzie w formie warsztatu. Uczestnicy zajęć będą kreować koncepcję wdrożenia systemu budżetowania w przedsiębiorstwie. Uzupełnieniem warsztatu będą wykłady dotyczące poszczególnych elementów wdrożenia systemu controllingu w przedsiębiorstwie. Wdrażanie controllingu w przedsiębiorstwie. Artykuł poświęcone jest wdrożeniu oraz funkcjonowaniu systemu budżetowania i controllingu w przedsiębiorstwach. W szczególności zostaną omówione zagadnienia dotyczące: audytu systemu informacyjnego na potrzeby wdrożenia budżetowania i controllingu, tworzenia koncepcji systemu budżetowania i controllingu dla przedsiębiorstwa, wyboru i wdrożenia systemu informatycznego wspomagającego funkcjonowanie systemu controllingu w przedsiębiorstwie, harmonogramu wdrożenia budżetowania i controllingu w przedsiębiorstwie. Autorem artykułu jest Roman Kotapski prezes Zarządu Biura Rachunkowości Zarządczej, konsultant w obszarze zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie. Specjalizuje się we wdrażaniu systemów budżetowania, zarządzania kosztami również controllingu. Autor licznych książce w zakresie budżetowania, controllingu, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i rachunkowości. Artykuł jest skierowany do: zarządów, dyrektorów ekonomicznych, właścicieli przedsiębiorstw, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników działów finansowo-księgowych także controllingu, pracowników, którzy będą odpowiedzialni za wdrożenie, stosowanie i rozkwit systemu controllingu i budżetowania w przedsiębiorstwie, innymi słowy w jakich wcześniej taki system funkcjonuje. Istota wdrażania systemu budżetowania i controllingu w przedsiębiorstwie. Audyt systemu budżetowania i controllingu przedsiębiorstwa. Dokumentacja organizacyjna systemu budżetowania i kontrola zarządcza wg ustawy o finansach publicznych controllingu przedsiębiorstwa. Koncepcja wdrożenia systemu budżetowania i controllingu przedsiębiorstwa. Wdrożenie systemu informatycznego do budżetowania i controllingu. Organizacja i zadania działu controllingu. Tworzenie koncepcji systemu budżetowania (ćwiczenia). Mity budżetowania i controllingu (podsumowanie). kontrola zarządcza w firmie

Tagi dla artykułu

kontrola wewnętrzna a kontrola zarządcza, kontrola zarządcza szkolenie

Komentarze: 4


noavatar.png
patrycja kozik 2019-12-13

Jako Newbie, jestem na stałe szukając artykułów, które mogą mi pomóc. Dziękuję Ci

noavatar.png
Częstobor Radzimierzu 2019-12-29

Ładny post. Po prostu natknąłem się na Twój blog i chciałem powiedzieć, że naprawdę cieszyłem się przeglądaniem postów z bloga. W każdym razie będę subskrybować Twój kanał rss i mam nadzieję, że wkrótce napiszesz!

noavatar.png
Kidyba Andrzej 2020-05-04

Możemy mieć link alternatywny układ między nami!

noavatar.png
Karol Lankamer prawnik 2020-05-16

Osoba zasadniczo pomaga w tworzeniu krytycznych stanowisk, które chciałbym stwierdzić. Czy po raz pierwszy odwiedziłem stronę i do tej pory? Zaskoczony z analizy, którą zrobiłeś, aby stworzyć to wyjątkowo nadzwyczajne. Fantastyczna robota!